O blogu

Witam wszystkich bardzo serdecznie:)

Mój blog będzie poświęcony ekologi, zdrowemu odżywianiu, ochronie praw zwierząt, a co za tym idzie kosmetykom ekologicznym i nietestowanym na zwierzętach, na których najbardziej chciałabym się skupić.

Któregoś dnia dotarło do mnie dlaczego zwierzęta mają cierpieć, od produkcji kupionego przeze mnie kremu czy tuszu do rzęs. Miało to miejsce około dwa lata temu. Od tego czasu  interesuję się kwestią testów na zwierzętach, a przede wszystkim kosmetyków ekologicznych, które nie są na nich testowane.

Wiele osób pytało się dlaczego tak?, czy nie szkoda mi czasu?, przecież świata nie zmienię. Ja sama może nie, ale jak to się mówią: ” W grupie siła”. Wielu mówiło po co Ci to, wielu patrzyło się albo patrzy do dnia dzisiejszego jak na ekowariatkę. No cóż… W obecnych czasach świadomy wybór to połowa sukcesu.

Ekologiczną półeczkę łazienkową zaczęłam gromadzić po korespondencji na forach internetowych. Szukałam, czytałam, konsultowałam się z wieloma osobami i po ośmiu miesiącach pracy zgromadziłam potrzebne mi kosmetyki i chemię łazienkową, nie testowaną na zwierzętach. Starałam się żeby składy kosmetyków były z jak najmniejszą ilością substancji chemicznych, które w żaden sposób nie są potrzebne mojemu organizmowi.

Wiele osób twierdziło, że świata we dwie z moją siostrą nie zmienimy, ale my twardo kupowałyśmy kosmetyki, które według artykułów, list organizacji ekologicznych i listów wysyłanych do firm nie były testowane na zwierzętach. 

Od jakiegoś czasu, bardzo chciałabym u mnie w mieście otworzyć sklep ekologiczny już z przesortowanymi przeze mnie produktami ekologicznymi. Chciałabym, aby każdy klient, który przyjdzie nie musiał szukać, przeglądać internetu w celu sprawdzania czy dany produkt jest eko czy nie. Sama wielokrotnie to przerabiałam. Szłam do sklepu, sprawdzałam w internecie i ewentualnie dopiero potem kupowałam…

Z produktami spożywczymi jest taka sama historia. Czytamy, szukamy co zdrowe i staramy się unikać tych, które są wytworem współczesnego świata. Z jednej strony owszem nie można popadać w paranoję, ale z drugiej trzeba być rozważnym.

Pamiętaj jesteś tym co jesz, a w przypadku kosmetyków tym co stosujesz, także bardzo gorąco zachęcam do czytania moich wpisów, recenzji kosmetyków i jednocześnie do komentowania. Wspólne pomysły mogą rozwiązać wiele nurtujących nas kwestii.