Skip to content
Menu

Donat Mg jest to lecznicza woda mineralna, którą miałam przyjemność testować dzięki uprzejmości firmy WOMA SYSTEMY. Firma ta jest właścicielem marki WOMA NATURA będącej na rynku polskim partnerem i dystrybutorem producenta leczniczej wody Donat Mg.

Donat Mg1

Skąd się wzięła woda Donat Mg?

Historia wody Donat Mg rozpoczyna się w 1908 roku, kiedy to w miejscowości Rogaśka w Słowenii wytrysnęły źródła wody wzbogacone o bardzo dużą zawartość magnezu. Przed zabutelkowaniem wodę poddano szczegółowym badaniom, a jej nazwę zawdzięczamy nazwie wzgórza Donat, w pobliżu, którego zostały odkryte źródła.

Czym jest magnez i dlaczego jest tak ważny dla naszego organizmu?

Magnez jest bardzo ważnym składnikiem mineralnym, którego nasz organizm nie może sam wyprodukować. Najskuteczniejsze jest dostarczanie go w formie pitnej ponieważ w ten sposób najlepiej jest przez nas przyswajany. Człowiek potrzebuje dziennie 300 do 350 miligramów magnezu, a przy zwiększonym wysiłku fizycznym jeszcze więcej. 1 litr wody Donat Mg zawiera więcej niż 1000 miligramów magnezu; dlatego, spożycie wody Donat Mg dwa razy dziennie (około 0,2  litra), pokrywa dzienne zapotrzebowanie organizmu na magnez. Magnez z wapniem reguluje funkcjonowanie systemu mięśniowego. Niedobór tego pierwiastka bardzo często powoduje bolesne skurcze mięśni. Bardzo ważne jest, aby każdego dnia uzupełniać niedobory magnezu. Obecnie w produktach spożywczych magnezu jest bardzo niewiele. Spowodowane jest to ich wielokrotnym przetwarzaniem. Niedobór magnezu spowodowany jest również codziennym trybem życia: stres, zła dieta, brak ruchu. Najwięcej  magnezu zawierają algi, soja, ziarna zbóż, orzechy, kiełki pszenicy, jednakże nie zawsze są one spożywane przez nas w odpowiednich ilościach.

Jak należy pić wodę Donat Mg?

Zaleca się picie wody 3 razy dziennie przed posiłkiem 150 – 200 ml.

W piciu wody Donat Mg należy kierować się następującymi zasadami:

Szybkie picie ciepłej wody Donat Mg pobudza motorykę jelit,

Powolne picie  zimnej wody Donat Mg zwiększa wchłanianie minerałów.

Wypijanie wody zwłaszcza na czczo, powoduje jej podgrzewanie, a w konsekwencji uwalnianie CO2. Ponieważ woda Donat Mg działa przeczyszczająco, zalecamy dostosować dzienne dawki do czynności wydalniczych organizmu.

Szczegółowa tabela spożywania wody Donat Mg w przypadku poszczególnych schorzeń, znajduje się tutaj.

Program kuracji może również ułatwić aplikacja, którą należy pobrać tutaj. Dzięki niej można uzyskać najlepsze efekty poprzez stosowanie się do poszczególnych etapów kuracji. Dawkowanie z aplikacją zostało zaprojektowane przez ekspertów z Rogaśka Centrum Medycznego w Słowenii.  

Dla kogo przeznaczona jest woda Donat Mg?

Przede wszystkim dla osób, które posiadają takie dolegliwości jak: zgaga, dolegliwości żołądkowe i pęcherzyka żółciowego, zaparcia, stres, depresja oraz ból głowy. Polecana jest też dla kobiet w ciąży, osobom cierpiącym na cukrzyce, a także dla osób cierpiących na złe samopoczucie po wypiciu zbyt dużej ilości alkoholu czyli tzw. kaca. Zalecana jest również osobom czynnie uprawiającym sport. Woda Donat Mg może być również spożywana przez dzieci.

stopka_1

Jakie są moje spostrzeżenia w stosunku do wody i jak woda Donat Mg sprawdziła się u mnie?

Woda Donat Mg przypomina mi wody jakie piłam w domach zdrojowych podczas pobytu w np. Krynicy Zdrój, jednak po raz pierwszy spotkałam się z tak dużą ilością składników mineralnych widocznych gołym okiem. Znajdują się one w postaci niewielkiego osadu na dnie butelki. Przed każdym spożyciem wody wstrząsałam butelką, a następnie odpowiednią ilość wody wlewałam do szklanki.

Smak wody moim zdaniem jest specyficzny. Mieszanka wody lekko słonawej z lekko słodką. Na samym dnie robi się delikatnie gorzka. Jest bezzapachowa.

Początkowo nie mogłam przyzwyczaić się do wody, natomiast mój mąż, po spróbowaniu wypił ją bez problemu. Z każdą butelką piło mi się ją coraz przyjemniej 🙂 Wynika to z tego, że każdy odczuwa smaki w różny sposób. Przy stosowaniu kuracji nie można się zniechęcać. Właściwości wody naprawdę działają na nasz organizm, należy tylko stosować się do zaleceń. Pierwsze efekty zauważyłam u siebie już po trzech dniach picia wody.

W trakcie kuracji zauważyłam u siebie zdecydowaną poprawę pracy jelit oraz brak potrzeby jedzenia słodyczy!!! Jest to szczególnie dobra właściwość wody, dla osób dbających o szczupłą sylwetkę lub chcących zrzucić kilka kilogramów.  

IMG_20160830_004849

Skład wody Donat Mg

Skład wody porównałam ze składem, jednej z najbardziej bogatych w magnez i wapń oraz inne składniki mineralne wód dostępnych w sklepach. Zawartość magnezu i wapnia w Donat Mg jest prawie 10 – cio krotnie wyższa od wartości porównywanych w popularnej wodzie mineralnej.

 
 

Kationy*                               mg                               Aniony*                                  mg

 Amon 1,05    Fluorek 0,23
 Lit 3.3    Chlorki 59
 Sód 1500    Bromek 0,29
 Potas 13    Jodek 0,08
 Magnez 1030    Azotan <2
 Wapń 380    Azotyny <0,007
 Stront 6,8    Siarczan 2400
 Żelazo <0,1      
 Mangan 0,17

*Wartości zawarte w 1000 ml wody 

Gdzie można kupić wodę Donat Mg ?

W przypadku ewentualnego zakupu proszę kontaktować się bezpośrednio z dystrybutorem wody poprzez dane podane w zakładce kontakt

IMG_20160830_223549

Na zakończenie z mojej strony mogę powiedzieć, że naprawdę warto jest rozpocząć kurację z wodą Donat Mg. Po szczegółowym zagłębieniu się w wiedzę dotyczącą produktu, woda ta może być zdecydowanie zdrowszym substytutem minerałów, dostępnych w aptekach w postaci tabletek. 

Jeżeli będziecie mieć pytania co do przebiegu kuracji lub bezpośrednio dotyczące produktu, zachęcam do ich zadawania. Na wszystkie pytania bardzo chętnie odpowiem. Można kontaktować się również z dystrybutorem poprzez stronę internetową. 

 

 

O mnie


Witam Cię w moim zakręconym świecie, świecie widzianym oczami 30-latki. Blog to moja pasja, którą chcę się z Wami dzielić. Mam nadzieję, że Wam się tu spodoba i zostaniecie ze mną na dłużej.

FACEBOOK

WSPÓŁPRACA
KONTAKT
O BLOGU
O MNIE

Kategorie

Archiwum

Partnerzy