Menu

Dzisiaj mam dla Was tłumaczenie artykułu, który dostałam od organizacji PETA na temat walki w Indiach o zaprzestanie testowania produktów kosmetycznych na zwierzętach. Polityka Indii idzie w dobrym kierunku…

Polityka Indii1

Początki walki o prawa zwierząt laboratoryjnych w Indiach 

W ciągu wielu ostatnich lat w stosunku do lat poprzednich, w wielu krajach bardzo poprawiła się sytuacja zwierząt laboratoryjnych. W państwach powstają organizacje walczące o prawa zwierząt. Wiele z nich skupia się tylko na pomocy zwierzętom cierpiącym w laboratoriach, pracujących dla firm kosmetycznych i koncernów farmaceutycznych.

“Od kwietnia 2016 roku mówiło się o zmianach w prawie, które były konsekwencją działań prowadzonych od 2014 roku. Właśnie w tym roku PETA INDIA wspierana przez wysokiej rangi polityków oraz światowe koncerny takie jak: THE BODY SHOP wraz z wybitnymi indyjskimi naukowcami wystąpiły z prośbą do rządu Indii o zakazanie testów kosmetyków i ich składników na zwierzętach.

Podczas, gdy ta historyczna decyzja była wspaniałym krokiem nadal dozwolone były testy na zwierzętach w innych krajach, a następnie produkty te wysyłane były do Indii. Kilka miesięcy później PETA INDIA, rozpoczęła pracę, wraz z indyjskimi przywódcami i innymi zwolennikami nakładając naciski na Indyjskiego Ministra Zdrowia i Dobrostanu Rodziny. Działania te miały na celu uchwalenie zakazu przywozu wszystkich kosmetyków testowanych na zwierzętach.

Powyższe działania mają doprowadzić do jeszcze jednego wspaniałego zwycięstwa PETA INDIA. Ważne jest, aby zapobiec okaleczeniom, zatruciom i śmierci milionów zwierząt w okrutnych męczarniach.

Zmiany w polityce Indii w 2015 roku

W listopadzie 2015 roku PETA wspierana była przez Gilian Anderson, gwiazdę programu X – Files. Aktorka dodała swój głos do tych tysięcy osób dzwoniących do Indyjskiego Ministra Zdrowia, żeby zatrzymać nadużywanie zwierząt w badaniach na toksyczność leków. Czyli tych produktów, które są już zatwierdzone poza granicami Indii.

Pomimo różnic fizycznych pomiędzy ludźmi, a szczurami, myszami i innymi zwierzętami wykorzystywanymi w śmiertelnych testach toksykologicznych, regulacje były wymagające wobec przedsiębiorstw. Firmy miały zakończyć bolesne testy na zwierzętach, nawet kiedy były one prowadzone poza granicami kraju. 

Dzięki pomocy zwolenników PETA INDIA nowa poprawka została wprowadzona do zasad przeprowadzania testów, przy rejestracji nowych leków. Pod uwagę były brane pełne dane z wcześniejszych badań na toksyczność istniejące wcześniej zatwierdzone poza granicami Indii.

Ta ważna zmiana ma za zadanie, aby zaoszczędzić życie setek tysięcy zwierząt w Indiach już w samym przyszłym roku! Zmiany zauważalne są w każdym zakątku ziemi. Widzimy je w zakazie powtarzania testów na toksyczność w Indiach, a także w niedawnej decyzji Szwajcarii. Wprowadziła ona zakaz sprzedaży kosmetyków testowanych na zwierzętach.

Widzimy coraz większy postęp w zapobieganiu cierpienia zwierząt w śmiertelnych eksperymentach. Dziękujemy za wsparcie naszych kampanii, które mają na celu zatrzymanie okrutnych testów i za wszystko co robicie, aby uczynić świat miejscem dla wszystkich”.

Każdego maila dotyczącego testowania produktów na zwierzętach, którego otrzymam od PETA będę starała się przekazać go w jak najdokładniejszy sposób, abyście mogli zobaczyć w jaki sposób i gdzie toczy się walka o prawa zwierząt w tej sferze. 

Mam nadzieję, że pomysł wpisów Wam się spodobał i będziecie zaglądać częściej. Zapraszam na kolejny wpis. 

Wersja angielska artykułów:

 http://www.petaindia.com/blog/india-bans-import-animal-tested-cosmetics/

http://www.petaindia.com/blog/gillian-anderson-calls-on-health-minister-to-fast-track-repeat-testing-ban/

O mnie


Witam Cię w moim zakręconym świecie, świecie widzianym oczami 30-latki. Blog to moja pasja, którą chcę się z Wami dzielić. Mam nadzieję, że Wam się tu spodoba i zostaniecie ze mną na dłużej.

FACEBOOK

WSPÓŁPRACA
KONTAKT
O BLOGU
O MNIE

Kategorie

Archiwum

Partnerzy