Skip to content
Menu

Witam Was! Jest niedziela, czyli dzień publikacji wpisu. Przygotowałam dla Was post dotyczący produktów marki Frosch, które są dla większości z nas całkowitą nowością. Mycie naczyń w zmywarce z marką Frosch jest łatwe, przyjemne i ekologiczne. 

Nie wiem czy wiecie, ale mam ogromną słabość do środków tej marki. Produkty do zmywarki miałam możliwość przetestowania dzięki uprzejmości Atomy PR, za co bardzo serdecznie dziękuję.

mycie naczyń w zmywarce z marką Frosch1

W skład zestawu wchodzą tabletki do zmywarki, żel do mycia naczyń w zmywarkach oraz nabłyszczasz do naczyń.

Wszystkie trzy produkty spisały się fantastycznie. Teraz wiem, że nie trzeba kupować środków chemicznych i testowanych na zwierzętach. Mamy teraz ekologiczne i cruelty – free rozwiązanie co, ogromnie mnie cieszy.

Żel do mycia naczyń w zmywarce 

Całkowitą nowością w tym zestawie był dla mnie żel do mycia naczyń w zmywarkach. Zupełnie coś innego niż tabletki. Wlewam go do pojemniczka, do którego zwykle wkładam tabletki, według miarki podanej na opakowaniu. Działa fantastycznie, moim zdaniem domywa naczynia lepiej niż tabletki, chociaż nie są one bardzo dobre. 

Limonkowy żel oparty na składzie przyjaznym środowisku gwarantuje naturalne i bezpieczne zmywanie bez szkodliwych i niebezpiecznych dla zdrowia substancji chemicznych. Sok z limonki to naturalny zabójca bakterii o silnym działaniu przeciwbakteryjnym. Kompleksowa ochrona all in 1 czyści już w 45’C oszczędzając energię elektryczną, a opakowanie starcza na 26 myć. Produkt może być stosowany we wszystkich typach zmywarek automatycznych dostępnych na rynku.

Unikatowa formuła środka zapewnia czystość naczyń we wszystkich zakamarkach sprawiając, że są idealnie czyste i lśniące. Skład limonkowego żelu do mycia naczyń w zmywarkach oparty jest na bazie naturalnych składników, m.in. wyciągu z limonki, który pozostawia świeży i cytrusowy zapach. Produkt doskonale radzi sobie z tłuszczem, nadaje połysk i zapobiega powstawaniu kamienia, a dzięki wybielającym właściwością cytrusów poradzi sobie także z trudno usuwalnymi osadami. 

mycie naczyń w zmywarce z marką Frosch1

Skład:  <5% fosfoniany, niejonowe środki powierzchniowo czynne, enzymy, kompozycje zapachowe, methylisothiazolinone, benzisothiazolinone. 

Cena: Sugerowana cena detaliczna 24,99 zł/ 650 ml 

Nabłyszczacz do zmywarek na bazie bioalkoholu

Bardzo fajny, nie odbiega niczym od innych, nieekologicznych środków w tej kategorii. Jest bardzo wydajny. Mnie starczył na około 3 miesiące.

mycie naczyń w zmywarce z marką Frosch2

Skład: 5-15 % niejonowe środki powierzchniowo czynne, < 5% anionowe środki powierzchniowo czynne. Pozostałe składniki: bioalkohol. 

Cena: Sugerowana cena detaliczna 13,55 zł/ 750 ml 

Tabletki do zmywarki 

Obleczone są one w plastikową, samorozpuszczalną folię. Nie ściągamy jej przed włożeniem do zmywarki. Niezaschnięte naczynia domywają już w 45 °C. Domywają naczynia bardzo dobrze, ale z zaschniętymi resztkami nie zawsze sobie poradzą. Kiedy coś takiego się przydarzy wkładam naczynie ponownie, z kolejnym myciem i wtedy wszystko jest już w porządku. 

mycie naczyń w zmywarce z marką Frosch3

Zapakowane są w zamykany kartonik wykonany z papieru pochodzącego z recyklingu. Nadaje się do recyklingu w 100%. Eco – formuła: 0% fosforanów, fosfonianów, benzotriazole. 

Skład: 5-15 % związki wybielające na bazie tlenu, < 5% niejonowe środki powierzchniowo czynne, polikarboksylany, enzymy (amylase, protease), kompozycje zapachowe. Pozostałe składniki: soda. 

Cena: Sugerowana cena detaliczna 24,15 zł/ 30 szt. 

Polityka ekologii marki Frosch: 

Filozofia marki Frosch bazuje na szczególnej trosce o naszą planetę i przyszłe pokolenia. Na każdym etapie produkcji firma dba o to, by w jak najmniejszym stopniu ingerować w środowisko naturalne, stale szukając nowatorskich rozwiązań ekologicznych. Proekologiczna strategia marki Frosch określana jest przez „9 punktów ekologii”, które definiują stosunek jaki firma przykłada do ochrony środowiska naturalnego. Potwierdzeniem najwyższej odpowiedzialności środowiskowej są także liczne certyfikaty, w tym Ecolabel EU, EMAS czy ostatnie wyróżnienie Cradle to Cradle. Marka Frosch to jedna z niewielu marek na rynku preparatów chemii gospodarczej oferujących ekologiczne środki czyszczące, które oparte są na naturalnych składnikach roślinnych i mineralnych.

Dystrybutorem produktów marki Frosch jest firma Werner & Mertz Delta Polska Sp. z o.o. – filia producenta marki Frosch w Polsce.  

mycie naczyń w zmywarce z marką Frosch4

Podsumowując. Wszystkie trzy produkty spełniły moje oczekiwania w 100%. Uważam, że powinny zagościć w każdym domu. Na pewno zagoszczą na stałe w moim domu. Gorąco je polecam!!!

Jeżeli macie pytania lub sugestie, śmiało piszcie. Chętnie na nie odpowiem!!!

Pozdrawiam 🙂 

 

O mnie


Witam Cię w moim zakręconym świecie, świecie widzianym oczami 30-latki. Blog to moja pasja, którą chcę się z Wami dzielić. Mam nadzieję, że Wam się tu spodoba i zostaniecie ze mną na dłużej.

FACEBOOK

WSPÓŁPRACA
KONTAKT
O BLOGU
O MNIE

Kategorie

Archiwum

Partnerzy