Skip to content
Menu

Ekologiczne środki czystości są według mnie bardzo ważne. Nie zawierają one chemii, która jest stosowana w komercyjnych produktach. Dzisiaj mam dla Was recenzję ekologicznego, lawendowego zestawu środków czystości marki Frosch.   

DSCN4344

Lawendowy płyn czyszczący uniwersalny

DSCN4346

Środek przeznaczony jest do czyszczenia wszelakich powierzchni. Bardzo przyjemnie pachnie. Środek nie niszczy i nie wysusza skóry dłoni. Środek jest bezpieczny dla zwierząt. W moim przypadku koty mogą bezpiecznie chodzić po czyszczonych powierzchniach. Przy ewentualnym polizaniu łapek, nie zlizują sobie z nich szkodliwych substancji. Nie niszczy czyszczonych powierzchni. Na podłogach nie robi smug i mazi. Dobrze ściera błoto, kurz i inne zabrudzenia.

Skład: < 5% anionowe środki powierzchniowo czynne, mydło, środki konserwujące (phenoxyethanol), kompozycje zapachowe. Pozostałe składniki to wyciąg z lawendy oraz barwnik spożywczy. 

Cena: około 10 zł/ 1 l

Lawendowe mleczko czyszczące

DSCN4362

Jest to kolejny produkt z lawendowej serii. Bardzo dobrze sprawdziło się u mnie w czyszczeniu armatury łazienkowej, wanny, umywalki, a także kranów. Zmywa z łatwością kamień nie pozostawiając smug. Nakładam odrobinę na zmoczoną gąbkę i pocieram zabrudzoną powierzchnię. Jeżeli mam mocniejsze zabrudzenia, wtedy nakładam środek bezpośrednio na powierzchnię i pozostawiam na kilkanaście minut (ok. 15 min). Nie podrażnia skóry, układu oddechowego jak wiele innych tego typu środków.

Skład: Calcium Carbonate, PEG-4 Rapeseedamide Phenoxyethanol, Polycarboxylate, Ethanolamine, Parfum, Lavendula Angustifolia Extract. 

Cena: około 8 zł/ 500 ml


Spray czyszczący do łazienek

DSCN4350

Znalazł się u mnie w domu po raz pierwszy. Można nim czyścić wszystko. Bardzo łatwo myje kafelki, rury łazienkowe i inne tego typu powierzchnie. Przyjemnie pachnie i również tak jak pozostałe środki nie podrażnia skóry.

Skład: < 5 % anionowe środki powierzchniowo czynne, kompozycje zapachowe. Pozostałe składniki: olejek lawendowy, barwnik kosmetyczny w niewielkiej ilości. 

Cena: około 10 zł/ 500 ml 

Płyn lawendowy do WC

DSCN4356Lawendowa siła płynąca z natury – środki czystości marki Frosch

Płyn czyszczący do WC jest bardzo dobrym zastępnikiem silnie żrących płynów do czyszczenia toalet. Przyjemnie pachnie, domywa zabrudzenia, redukuje powstały kamień, nie niszcząc powierzchni. Do podrażnia skóry i układu oddechowego. Wspominam o tym już kolejny raz ponieważ jest to dla mnie ogromnie ważne ponieważ zanim zaczęłam stosować Frosch’a stosowałam jeszcze z mamą inne chemiczne środki, które bardzo gryzły mnie w gardle i w nosie. Przy produktach ekologicznych w ogóle tego nie ma.

Skład:< 5 % anionowe środki powierzchniowo czynne, kompozycje zapachowe. Pozostałe składniki: olejek lawendowy, biodegradowalny zagęstnik, barwniki kosmetyczne. 

Cena: około 9zł/ 750 ml 

Wszystkie cztery produkty są godne polecenia. Odkąd odkryłam markę Frosch, a trwa to już ponad 2 lata, zagościła ona już na stałe w moim domu. Bardzo ważne jest dla mnie to, że produkty te nie są szkodliwe dla zwierząt, a co za tym idzie także i dla ludzi.

Jeżeli macie pytania lub sugestie – piszcie!

Pozdrawiam

 

 

O mnie


Witam Cię w moim zakręconym świecie, świecie widzianym oczami 30-latki. Blog to moja pasja, którą chcę się z Wami dzielić. Mam nadzieję, że Wam się tu spodoba i zostaniecie ze mną na dłużej.

FACEBOOK

WSPÓŁPRACA
KONTAKT
O BLOGU
O MNIE

Kategorie

Archiwum

Partnerzy