Skip to content
Menu

Witam Was moi kochani ! Dzisiaj nietypowy wpis. Coś dla wielbicieli zdrowej i ekologicznej żywności.

Jakiś czas temu usłyszałam o aplikacji skanującej kody kreskowe i mówiącej o zawartości szkodliwych substancji w produktach spożywczych. Nie wiele myśląc postanowiłam pobrać aplikację ze sklepu Play. 

Aplikacja okazała się prawie strzałem w 10, gdyby nie jeden mankament. Aplikacja jest stosunkowo nowa i nie zawiera w swojej bazie jeszcze wszystkich produktów. Ale o tym póżniej…

Jak to działa?

Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze. Należy zainstalować program na swoim urządzeniu, kliknąć w znaczek kodu kreskowego, dzięki czemu pojawi się główny ekran. Będzie on przeźroczysty. Następnie na samym środku zauważycie mniejszy prostokąt z cienkim paseczkiem na środku. To jest właśnie miejsce, gdzie należy przystawić kod kreskowy. Odczytuje  go tylko, gdy np. trzymacie telefon w pionie. To ułożenie produktu musicie dostosować do położenia okienka do odczytu, a nie telefon do produktu. Gdy już aplikacja odczyta dany artykuł mogą wyświetlić się następujące informacje:

  • brak e- składników 
  • brak produktu
  • spis szkodliwych i nieszkodliwych substancji danego produktu

Ekran główny 

www.crazyecogirl.pl

              Ekran z czytnikiem kodów 

                                                                   Poszczególne składniki 

                                                                                                               Historia ostatnio skanowanych 

www.crazyecogirl.pl

 

Czego brakuje?

W bazie aplikacji niezdefiniowano jeszcze wielu produktów. To właśnie my, użytkownicy tej aplikacji dodajemy składy poszczególnych artykułów. Jeżeli pojawi się informacja brak artykułu możemy sami go dodać wpisując nazwę produktu oraz skład. Dzięki temu dodamy artykuł do bazy. 

Jest jeszcze jeden błąd. Nie czyta wszystkich składników. Owszem czyta te najgorsze, ale np. syrop glukozowo- fruktozowy, który za zdrowy też raczej nie jest, jest dla aplikacji niewidoczny. Przynajmniej mnie się nie zdarzyło…

Ja aplikacji używam i ogólnie jestem z niej zadowolona. Wiem czego unikać szczególnie. Dzięki aplikacji wiem, że wszelkiego rodzaju słodycze zawierają składniki, których nasz organizm absolutnie nie powinien przyjmować. Odrzuciłam również, wiele łatwodostępnych produktów spożywczych codziennego użytku. Poszukałam zdrowszych zamienników i jest ok. 

Znaliście tą aplikację? Jakie jest Wasze zdanie na jej temat? Zachęcam do dyskusji w komentarzach. 

Pozdrawiam 🙂

 

O mnie


Witam Cię w moim zakręconym świecie, świecie widzianym oczami 30-latki. Blog to moja pasja, którą chcę się z Wami dzielić. Mam nadzieję, że Wam się tu spodoba i zostaniecie ze mną na dłużej.

FACEBOOK

WSPÓŁPRACA
KONTAKT
O BLOGU
O MNIE

Kategorie

Archiwum

Partnerzy