Skip to content
Menu

Jakiś czas temu usłyszałam o kosmetykach hallal. O produktach spożywczych wiedziałam, ale o kosmetykach nie miałam pojęcia. Jeżeli jesteście ciekawe co kryje się pod tym pojęciem, zapraszam na wpis…

www.crazyecogirl.plŹródło: http://multiculticlub.com/kosmetyki-halal-nie-tylko-dla-muzulmanek/ 

Co oznacza pojęcie halal?

Halal w języku arabskim oznacza „czysty”/„dozwolony”. Określane tym mianem są produkty, które są zgodne z zasadami Koranu. Nie mogę one w swoim składzie zawierać składników pochodzenia zwierzęcego, alkoholu ani też innych związków chemicznych. Bardzo trudno znaleźć na rynku tego typu produkty ponieważ nawet parabeny, które są mniejszym złem przez religię Islamu mogą zostać uznane za nieczyste. Najbliżej pojęciu halal są kosmetyki wegańskie, które coraz bardziej stają się popularne wśród Europejek. Co więcej kosmetyki halal nie mogą być też wodoodporne ponieważ mogłoby to przeszkodzić muzułmankom w odprawianiu rytuału obmywania się przed modlitwą.

www.crazyecogirl.plŹródło: https://eluxemagazine.com/beauty/muslim-beauty-options-halal-yes/

Halal dla kogo?

Kosmetyki halal nie są przeznaczone tylko i wyłącznie dla Muzułmanek. Mogą je również używać kobiety innych religii, dla których ważna jest jakość i skład kosmetyku. 

Polski akcent w świecie Islamu

Polskie kosmetyki marki Annabell Minerals zagościły w Dubaju na „Beautyworld Middle East”. Wśród Muzułmanek cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Same kosmetyki halal są dość drogie, jednak nie dotyczy to naszej polskiej marki. Nasz produkty są w średniej cenie. Obecnie firma stara się o uzyskanie oficjalnego oznaczenia swoich produktów znakiem halal.

Gdzie można je kupić?

Większość produktów dostępna jest internetowo. Sklep Ecco Verde w swojej ofercie posiada następujące marki halal: PBH Ethical Beauty, Paul Penders czy Inika. Polskie kosmetyki Annabell Minerals dostępne są na stronie marki. Do marek halal należą także:  Zuii Kosmetik oraz Saaf Skincare. Zuii można kupić bezpośrednio w Polsce, natomiast Saaf Skincare nie. Czasem można na nie trafić w sklepach TK Maxx.

www.crazyecogirl.plŹródło: https://bellanaturally.com/hk/zuii-organic

www.crazyecogirl.pl

Mam nadzieję, że wpis Wam się spodobał. Chciałam przedtsawić najważniejsze informacje w pigułce. Jeżeli macie pytania śmiało piszcie.

Pozdrawiam serdecznie 🙂 

Źródło:

  • Jedyne kosmetyki, których mogą używać muzułmanki. Co je wyróżnia?, http://polki.pl/moda-i-uroda/perfumy-i-kosmetyki,kosmetyki-halal-co-to-jest-i-jak-je-rozpoznac,10419203,artykul.html
  • Kosmetyki halal – religijnie ,,dozwolone”. Czym się charakteryzują, http://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/makijaz/kosmetyki-halal-religijnie-dozwolone-czym-sie-charakteryzuja_43999.html http://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/makijaz/kosmetyki-halal-religijnie-dozwolone-czym-sie-charakteryzuja_43999.html
  •  Kosmetyki halal – konkurencja dla bio i wege?, http://vumag.pl/uroda/kosmetyki-halal/0shv2d
  • Halal, czyli kosmetyki dozwolone w islamie. A tak naprawdę są dobre dla wszystkich, http://www.chillizet.pl/Uroda/Pielegnacja/Halal-czyli-kosmetyki-dozwolone-w-islamie-A-tak-naprawde-sa-dobre-dla-wszystkich-2026

O mnie


Witam Cię w moim zakręconym świecie, świecie widzianym oczami 30-latki. Blog to moja pasja, którą chcę się z Wami dzielić. Mam nadzieję, że Wam się tu spodoba i zostaniecie ze mną na dłużej.

FACEBOOK

WSPÓŁPRACA
KONTAKT
O BLOGU
O MNIE

Kategorie

Archiwum

Partnerzy