Skip to content
Menu

Wiele osób nie jest do końca przekonanych o skuteczności produktów ekologicznych. Często  jest to spowodowane tym, że nie są one tak reklamowane jak powszechnie dostępne produkty. Trzeba o nich czytać,  dowiadywać się  z internetu lub z innych źródeł. Bardzo często kosmetyki te trzeba testować na sobie, bo osoby z bliskiego otoczenia ich po prostu nigdy nie używały. Moim zdaniem są to bardzo mylne spostrzeżenia. W tym poście postaram się wymienić zalety stosowania produktów ekologicznych, nietestowanych na zwierzętach.

Zalety stosowania produktów ekologicznych 

Zanim zaczęłam stosować eko kosmetyki kupowałam w drogerii wszystko co popadnie. Wpadałam do sklepu i wydawałam pieniądze na wszystkie nowości kosmetyczne. Teraz widzę, że niepotrzebnie.  Gdy koleżanki przynosiły katalogi kosmetycznych firm na uczelnie, nie mogłam się powstrzymać żeby czegoś nie kupić. Gdy zaczęłam stosować kosmetyki naturalne, te kupione, popularne zaczęły zalegać w kosmetyczce, w końcu straciły datę ważności i trzeba było je wyrzucić. Była to straszna strata pieniędzy. Skończyło się  to właśnie, gdy przeszłam na zupełnie inną stronę. Zanim coś kupiłam zastanowiłam się trzy razy. Trzy razy obejrzałam kosmetyk, przeczytałam skład i dopiero wtedy kupowałam. Dzięki temu zaoszczędziłam naprawdę sporo pieniędzy zwłaszcza, że kosmetyki naturalne nie muszą być niebotycznie drogie.

Zaletą jest również to ze kupując roślinne kosmetyki nie wcieramy w siebie niespożytych pokładów chemii jaką zawierają w sobie łatwo dostępne i najbardziej popularne produkty. W ciągu całego życia,  w obecnych czasach, prawie wszystko naszprycowane jest chemią. Musimy tak dobierać produkt spożywcze i kosmetyczne, żeby tej chemii pochłaniać jak najmniej. Przykładem jest to, że kobieta, która każdego dnia używa błyszczyka lub pomadki w ciągu całego życia zjada jej około 7 kilogramów. Zważywszy na fakt, że duża ilość powszechnie dostępnych tego typu produktów zawiera chemiczne Parrafinium Liquidum, Petrolatum lub inne składniki ropopochodne nie wróży to dobrze dla ludzkiego organizmu, a to tylko jeden produkt.

Poprawa włosów, skóry i paznokci. Po zastosowaniu kosmetyków naturalnych zobaczyłam dużo pozytywnych zmian, przede wszystkim w kondycji skóry i włosów.  Skóra zrobiła się gładsza, zniknęły przebarwienia, natomiast włosy są lśniące i mam wrażenie, że mniej zniszczone.

W przypadku chemii gospodarczej zaletą jest przede wszystkim to, że podczas ich stosowania nie mamy kontaktu z silnie drażniącymi substancjami. Nie wdychamy ich, ani nie dotykamy. W środkach ekologicznych znajdują się dużo łagodniejsze składniki.

Zaletą również, a może przede wszystkim jest czyste sumienie. Dlaczego zwierzę ma cierpieć przez produkcję kupionego przeze mnie kremu? Dlaczego inne zwierzęta mają cierpieć podczas gdy, moje koty żyją spokojnie i są bezpieczne? Stąd moje poszukiwania karm dla kotów cruelty free. Takowe istnieją,  a ich recenzje znajdują się u mnie na stronie www.kociagromadka.pl

Podsumowanie 

Powyższymi zaletami stosowania kosmetyków i produktów naturalnych, nietestowanych na zwierzętach mogę w jakiś sposób Was jedynie zachęcić. Do Was już należeć będzie ostateczna decyzja. Uważam, że na pewno nie zrazicie się do tych produktów, a przypuszczam, że większość z Was będzie mile zaskoczona:)

O mnie


Witam Cię w moim zakręconym świecie, świecie widzianym oczami 30-latki. Blog to moja pasja, którą chcę się z Wami dzielić. Mam nadzieję, że Wam się tu spodoba i zostaniecie ze mną na dłużej.

FACEBOOK

WSPÓŁPRACA
KONTAKT
O BLOGU
O MNIE

Kategorie

Archiwum

Partnerzy