Skip to content
Menu

Oj Kochani, dawno mnie nie było na blogu, ale to co wydarzyło się u mnie w ostatnim czasie to totalne odwrócenie życia o 360 stopni. Nie będę Wam tutaj o tym pisać, ale spodziewajcie się, że w najbliższych tygodniach Wam o tym opowiem. Tymczasem przejdźmy to tematu dzisiejszego postu…

www.crazyecogirl.pl

Czym są Ekotyki?

Ekotyki są to targi kosmetyków naturalnych, które odbywają się w różnych miastach. Pierwsza edycja miała miejsce w Krakowie, a na tegoroczne pojechałam do Katowic. Odbyły się 26.05 czyli w Dzień Matki. W związku z tym pojechałam tam z mamą, ponieważ była to świetna okazja, aby coś mamie ładnego i fajnego sprezentować. 

www.crazyecogirl.pl

Od początku była mowa, że miejsce targów to Katowice – Galeria Szyb Wilson, ale dopóki nie dojechałyśmy na miejsce nie dowiedziałyśmy się o jaką galerię i jakie „szyby” chodzi. Okazało się, że targi odbywają się w dawnej kopalni, w dawnym szybie o nazwie Wilson. Miejsce do zorganizowania tego typu imprezy świetne, tylko w środku podczas zakupów było strasznie gorąco.

 

W tym roku na targach pojawiło się kilka nowych marek, według mnie bo na krakowskiej edycji nie widziałam ich.

www.crazyecogirl.pl

Producenci oferują swoje kosmetyki w różnych cenach. Dla mnie jest to duża rozpiętość od drogich do niskich (normalnych) cen. Chociaż wiem, że dla każdego cena może być odbierana różnie. Mnie cieszy przede wszystkim fakt, że w naszym kraju powstaje wiele naturalnych marek kosmetycznych. www.crazyecogirl.pl

Na poniższych zdjęciach chciałam Wam pokazać  m.in właśnie te stoiska, które były dla mnie nowością i  te, na których zrobiłam drobne zakupy.

Why not? Handmade cosmetics 

www.crazyecogirl.pl

Nie znałam tej marki do tej pory. Jak widać firma ma dość szeroki asortyment produktów. Pięknie pachnące m.in., naturalne masła, hydrolaty czy mydełka.

www.crazyecogirl.pl

Link do firmy: Why not?

Sylveco, Biolaven, Vianek

www.crazyecogirl.pl

Tych marek chyba nikomu nie muszę opisywać. Cała gama naturalnych produktów do włosów, ciała i twarzy. Marka Sylveco posiada również kosmetyki dla najmłodszych. 

www.crazyecogirl.pl

Link do firmy: Sylveco, Biolaven, Vianek

Drogeria Bioana

www.crazyecogirl.pl

W Drogerii Bioana można zakupić m.in naturalne dezodoranty marki PonyHudchen. Bardzo wydajne, a przede wszystkim z dobrym składem, olejki do ciała i naturalne produkty do pielęgnacji twarzy.

www.crazyecogirl.pl

Link do sklepu: Bioana

Balja

www.crazyecogirl.pl

Produkty marki Balja to naturalne środki czystości nie zawierające syntetycznych środków zapachowych, barwników, konserwantów, rozjaśniaczy optycznych, chloru, zeolitów, tłuszczy zwierzęcych oraz surowców pochodzących z martwych zwierząt.

www.crazyecogirl.pl

Link do firmy: Balja 

Bleuet

www.crazyecogirl.pl

Stoisko producenta kremów z fajnymi składami z Krakowa. Na stoisku dostałam próbki wszystkich kremów do wypróbowania:) 

www.crazyecogirl.pl

www.crazyecogirl.pl

Link do firmy: Bleuet

Wytwórnia mydła

www.crazyecogirl.pl

Naturalne składy, pięknie pachnące mydełka, czego chcieć więcej? Zapewne znana Wam marka kosmetyków naturalnych – Wytwórnia mydła była również na Ekotykach podczas pierwszej edycji. 

www.crazyecogirl.pl

Link do firmy: Wytwórnia mydła

Olivia Plum – Naturally with Love

www.crazyecogirl.pl

Nowa marka kosmetyków naturalnych również pojawiła się na tegorocznych targach.  Piękne pastelowe kolory i unoszące się zapachy nad stoiskiem przyciągały uczestników. Na stoisku zorganizowany był konkurs, w którym każdy los wygrywał. Ja wygrałam pięknie pachnące naturalne oliwkowe mydełko. 

www.crazyecogirl.pl

Link do firmy: Olivia Plum

Piteraq

www.crazyecogirl.pl

Dość drogawa, ale bardzo fajna naturalna kolorówka cruelty free. Po raz pierwszy z tego co mi wiadomo na targach Ekotyki. Kupiłam produkty i wypróbowałam . Recenzja wkrótce:) 

www.crazyecogirl.pl

www.crazyecogirl.pl

Link do firmy: Piteraq

Wszystkie stoiska są piękne i przyciągające swoim wyglądem. Tak jak wspomniałam na rynku pojawiło się wiele nowości. Kolejna edycja w Katowicach już 29 września w sobotę. Na pewno na niej się pojawię, bo muszę kupić kilka naturalnych produktów:) 

Podoba Wam się relacja? Odwiedziliście już kiedyś Ekotyki? Dajcie znać w komentarzach co sądzicie o tego typu wydarzeniach! Jeżeli macie pytania śmiało piszcie:) 

Zachęcam do odwiedzić powyższych sklepów!!!

O mnie


Witam Cię w moim zakręconym świecie, świecie widzianym oczami 30-latki. Blog to moja pasja, którą chcę się z Wami dzielić. Mam nadzieję, że Wam się tu spodoba i zostaniecie ze mną na dłużej.

FACEBOOK

WSPÓŁPRACA
KONTAKT
O BLOGU
O MNIE

Kategorie

Archiwum

Partnerzy