Skip to content
Menu

W tym tygodniu będziecie mogły przeczytać post dla mamuś obecnych
i przyszłych. Kostuś akurat zaczął stawiać pierwsze kroczki, kiedy u synka kuzynki zobaczyłam te buciki. Nie znałam ich i oczywiście od słowa do słowa, co to za buciki, gdzie można je kupić i tak dalej, jak to dwie mamy. Od pierwszego zobaczenia buciki Attipas bardzo mi się spodobały. Nie tylko wizualnie, ale także zdrowotnie. Wcześniej już czytałam o pierwszych bucikach i rozmawiałam z naszą fizjoterapeutką na ten temat. Pojechaliśmy na drugi dzień do sklepu i je kupiliśmy. Jedynie jaki błąd zrobiłam, to wyrzuciłam przez przypadek oryginalne pudełko.
Jak myślicie czy jestem zadowolona?

Troszkę o bucikach Attipas*
Historia powstania*

Nazwa „Attipas” powstała z połączenia dwóch słów: koreańskiego „atti” (najlepszy przyjaciel) oraz francuskiego „pas” (krok) i w wolnym tłumaczeniu oznacza po prostu „najlepszego przyjaciela pierwszych kroków”. W praktyce Attipasy to obuwie umożliwiające małym stopom prawidłowy i nieskrępowany rozwój.

ich opracowanie w 2011 roku poprzedziło 7 lat intensywnych badań prowadzonych we współpracy z Centrum Poznawczo – Behawioralnym Uniwersytetu w Seulu, w których to badaniach wykorzystano wiedzę na temat biomechanicznego rozwoju mózgu.

Dzięki czuciu podłoża i możliwości poruszania palcami dziecko może uczyć się prawidłowego wzorca chodu, przetaczania stopy po podłożu, a tym samym zapobiegamy wadom stóp i postawy.

Skład Attipasów*

Warstwa wierzchnia: 
bawełna 80%, 
elastan 17%,
przędza gumowa 2%,
przędza poliuretanowa 1%.

Podeszwa – nietoksyczny, high-tech TPR

Co warto wiedzieć o bucikach*

Attipasy są lekkie, elastyczne i antypoślizgowe. Łatwo je założyć na dziecięce stopy, a dzięki odpowiednio zaprojektowanej podeszwie zapewniają swobodny ruch palców. Elastyczna i cienka warstwa podeszwy umożliwia kształtowanie cech niezbędnych do prawidłowego rozwoju umiejętności stopy:

  • dobrego czucia podłoża i wszystkich nierówności i dostosowanie się do nich;
  • daje możliwość nieskrępowanego doskonalenia reakcji równoważnych stopy i całego ciała;
  • umiejętności przenoszenia ciężaru ciała,

słowem – zapewniają nie tylko idealne warunki mechaniczne, ale też te często ignorowane, pozwalające na stymulację zmysłów u dziecka, czucia i równowagi.

W przypadku Attipasów nie ma znaczenia również problem często sygnalizowany przez rodziców malutkich dzieci – wysokość podbicia. Są w stanie dopasować się i do wypukłej, i do płaskiej stopy.

Attipasy nie potrzebują również modelowanej wkładki. Stopy dzieci do lat 3 charakteryzują się fizjologicznym, płaskim kształtem spodu stopy.

Naturalny kształt podeszwy Attipasów zmusza stopy dziecka do prawidłowej pracy i kształtowania ich cech motorycznych. Można to potraktować jako idealny przykład połączenia ochrony stóp i zapewnienia im niezbędnych warunków do prawidłowego rozwoju.

Oprócz tego Attipasy są przewiewne (dzięki specjalnym otworom wentylacyjnym w podeszwie). Bezpieczeństwo zapewniają również najwyższej jakości materiały, z których Attipasy zostały wyprodukowane – nie zawierają one żadnych szkodliwych substancji, co potwierdzają systematyczne testy toksykologiczne.

Attipasy mogą być używane zarówno jako obuwie indoor’owe (kapcie domowe, obuwie do żłobka, przedszkola), jak i jako obuwie do zabaw na świeżym powietrzu.

To obuwie jest laureatem wielu nagród przyznawanych przez rodziców na całym świecie. 

Nasza opinia na temat Attipasów

Jak wcześniej wspomniałam kupiliśmy buciki zaraz na drugi dzień jak tylko się o nich dowiedzieliśmy. Nie przed, ale po zakupie podpytałam ponownie naszą panią fizjoterapeutkę co sądzi o bucikach. Wypowiedziała się o nich bardzo pozytywnie. Zupełnie zapomniałam zapytać się wcześniej. Tak się napaliłam na te Attipasy haha!
Ja sama jestem z nich bardzo zadowolona. Traktujemy je jako chapetki , kiedy idziemy do kogoś w odwedziny lub kiedy otwieram Kostusiowi balkon, żeby nie stał w samych skarpetach na płytkach. Świetnie trzyma małą stopkę, jednocześnie nie krępując jej ruchów. Część paluszkowa jest szeroka i paluszki swobodnie pracują. Łatwo się je zakłada. Kostek już wie, że jak wychodzi na balkon trzeba założyć Attipaski. Jak będzie cieplej założę mu je na dwór. Musimy kupić kolejną parę bucików.
Buciki Attipas można prać w prace w delikatnym cyklu, najlepiej
w woreczku do prania bielizny, max do 30 stopni.
W komplecie do bucików dodawane są wkładki.
Kostuś przy stópce 13 cm nosi rozmiar L (to jest około rozmiaru 21).

Jeżeli macie pytania odnośnie bucików, to śmiało je zadawajcie. Na każde odpowiem, jeżeli tylko będę znała odpowiedź:)

Buziaki,

*Informacje z strony Attipas.pl

O mnie


Witam Cię w moim zakręconym świecie, świecie widzianym oczami 30-latki. Blog to moja pasja, którą chcę się z Wami dzielić. Mam nadzieję, że Wam się tu spodoba i zostaniecie ze mną na dłużej.

FACEBOOK

WSPÓŁPRACA
KONTAKT
O BLOGU
O MNIE

Kategorie

Archiwum

Partnerzy