Menu

Witajcie! Kolejny tydzień, a przed nami kolejny wpis, tym razem książkowy. Tytuł książki „Gwiazdozbiór” zupełnie nie wskazuje na fabułę, więc według mnie warto zagłębić się w treść recenzji.
Książę do przeczytania dała mi moja babcia, która w pewnym momencie zbierała serię kryminałów ukazujących się
z „Gazetą Wyborczą” pt.: Mistrzynie Polskich Kryminałów.
Jestem ciekawa czy została już przez Was przeczytana?

O autorce

Marta Zaborowska tak jak ja jest z zawodu jest politologiem. Współpracuje z jedną z międzynarodowych finansowych instytucji. Debiutowała powieścią „Uśpienie” w 2013 roku.

Opis książki od wydawcy

W podwarszawskiej szkole dla uzdolnionych uczniów zostaje znalezione ciało jednego z wychowanków. Wkrótce zostają zamordowani kolejni uczniowie Fabryki talentów. Sekcja zwłok wykazuje u każdego z nich postępujące kalectwo, które przekreśliłoby ich drogę do sławy. Podczas śledztwa do warszawskiej ASP trafia list, w którym znajdują się rysunki zamordowanych dzieci. Na pracach uwieczniono moment śmierci uczniów. Detektyw Krawiec musi znaleźć autora rysunków, zanim dojdzie do kolejnej tragedii.

Moja recenzja książki

Według mnie książka od samego początku trzyma w napięciu. Poruszonych jest kilka pobocznych wątków, przez które myślałam, że dojdę do rozwiązania zagadki. Za każdym razem okazywało się, że do rozwiązania sprawy jest jeszcze długa droga. Do samego końca nie wiedziałam / nie znałam zakończenia, chociaż przez cały czas próbowałam je odgadnąć.
Zakończenie wątku prywatnego komisarz Julii Krawiec zaskoczyło mnie całkowicie. W życiu nie przypuszczałam, że sprawy przyjmą taki obrót.
Ogólnie rzecz biorąc książka wciągająca, ale motyw mordowanych dzieci nie nadaje się na dowolny moment samopoczucia. Książkę przeczytałam, ale trafiłam z lekturą na groszy czas u siebie i ten temat w tym akurat momencie był dla mnie za trudny. Po kryminale mogłam się jednak spodziewać, że prędzej czy później pojawi się motyw morderstwa.
Dotknął mnie również życiowy problem Julii Krawiec.
Poza tym książka jest bardzo ciekawa i godna polecenia miłośnikom kryminałów i nie tylko.

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data premiery: listopad 2015 rok
Ilość stron: 251
Cena: w różnych księgarniach inna cena, ale generalnie około 20 zł

O co tak naprawdę chodzi w kryminale „Gwiazdozbiór”? Przekonajcie się sami. Gorąco zachęcam do lektury!

Pozdrawiam!

O mnie


Witam Cię w moim zakręconym świecie, świecie widzianym oczami 30-latki. Blog to moja pasja, którą chcę się z Wami dzielić. Mam nadzieję, że Wam się tu spodoba i zostaniecie ze mną na dłużej.

FACEBOOK

WSPÓŁPRACA
KONTAKT
O BLOGU
O MNIE

Kategorie

Archiwum

Partnerzy