Menu

Ilu z Was czyta skład dezodorantu, pasty do zębów, tuszu do rzęs czy proszku do prania?. Sięgając po produkt z półki sklepowej nie wiemy jaką chemię w siebie wcieramy używając danego balsamu do ciała czy żelu pod prysznic. Wiele składników w tych ogólnodostępnych produktach kosmetycznych jest silnie szkodliwa dla naszego organizmu, a nawet rakotwórcza. Wielkie koncerny, ale nie tylko, w celu oszczędności do kosmetyków i innych środków chemicznych zamiast naturalnych składników dodaje ich sztuczne, szkodliwe odpowiedniki. Artykuł ten będzie stanowił mini – ściągę jakich składników unikać przy kupowaniu kosmetyków podczas wizyty w drogerii.

Według prawa na opakowaniu produktu powinno się znaleźć:

– termin ważności,

– oznaczenie, że dany kosmetyk nie był testowany na zwierzętach (choć nie zawsze jest to prawdą),

– wymienione składniki, które zawiera kosmetyk,

– posiadany atest PZH,

– informacje kontaktowe z producentem.

Na te informacje powinniśmy zwracać uwagę podczas zakupów.

Bez względu na to w jakim stopniu syntetyczne substancje wchodzą w skład używanych kosmetyków są szkodliwe, należy ich unikać, zastępując je jak najbardziej możliwymi do osiągnięcia kosmetykami naturalnymi. Musimy zdawać sobie sprawę, że jeden składnik nie poczyni takiego spustoszenia w naszym organizmie jak ich skumulowana ilość z różnych rodzajów produktów używanych do codziennej pielęgnacji ciała.

Moim zdaniem do kosmetyków ekologicznych, typowo roślinnych bądź owocowych trzeba się przyzwyczaić bo mają one zdecydowanie, przykładowo intensywniejsze zapachy. Nie zniechęcaj się. Spróbuj. Warto:)

UWAGA!!!

Składy produktów zamieszczane są przeważanie na tyle opakowania. Nie nabierajmy się, że na etykiecie np. żelu pod prysznic napisane jest “bez parabenów”. Bardzo często zdarza się, że w składzie tego kosmetyku znajdują się jeszcze większe świństwa jak SLES, SLS czy parafina. Czytajmy etykiety!!!

O mnie


Witam Cię w moim zakręconym świecie, świecie widzianym oczami 30-latki. Blog to moja pasja, którą chcę się z Wami dzielić. Mam nadzieję, że Wam się tu spodoba i zostaniecie ze mną na dłużej.

FACEBOOK

WSPÓŁPRACA
KONTAKT
O BLOGU
O MNIE

Kategorie

Archiwum

Partnerzy