Skip to content
Menu

Diatomit czyli ziemia okrzemkowa utworzona jest z pancerzyków glonów jednokomórkowych – okrzemek. Powstaje jako osad jezior i mórz. 

Ziemia okrzemkowa czyli Diatomit

Dzięki stosowaniu ziemi okrzemkowej, mamy możliwość zaopatrzenia naszego organizmu w krzem, którego w rzeczywistości przyswajamy bardzo mało.

O kuracji ziemią okrzemkową dowiedziałam się przypadkiem. Postanowiłam ją zastosować. Wcześniej jednak, dowiedziałam się o niej najważniejszych informacji.  

Właściwości diatomitu

Detoksykacja organizmu. Pojedyncza dawka ziemi okrzemkowej zawiera miliony ujemnie naładowanych pancerzyków okrzemek. Przyciągają one wszelkiego rodzaju toksyny w postaci pestycydów, metali ciężkich, pozostałościach po lekach czy endotoksyn wiążąc je w cylindrycznej strukturze pancerzyków. Są one następnie wydalane z organizmu, a dzięki temu, że pancerzyki są ostre i twarde przechodząc przez jelito skrobią jego ścianki oczyszczając je ze złogów. Nie uszkadzają przy tym błon śluzowych jelita. Dzięki oczyszczeniu ziemią okrzemkową podwyższa się system odpornościowy naszego organizmu.

Lepszy metabolizm – działanie odchudzające. Spowodowane jest to usuwaniem toksyn z przewodu pokarmowego i ogólnym odtruwaniem organizmu. W moim przypadku nie zauważyłam jeszcze efektu utraty wagi, natomiast poprawiła się zdecydowanie perystaltyka jelit.

Walka z pasożytami. Kuracja ziemią okrzemkową w walce z pasożytami jest niezastąpiona. Pasożyty nie są w stanie przeżyć w kontakcie z okrzemkami, które powodują uszkodzenie powłoki ochronnej pasożytów. Takie działanie prowadzi do ich silnego odwodnienia. Na co dzień, nie zdajemy sobie sprawy jak duża ilość bakterii i pasożytów znajduje się w naszym organizmie. Niewielka ich liczba wykrywana jest podczas rutynowych badań laboratoryjnych.

Piękna cera, włosy i paznokcie.  Wypryski na skórze są sygnałem naszego organizmu o potrzebie wydalenia toksyn. Dzięki okrzemkom nasz organizm się oczyszcza, a skóra pozostaje czysta bez używania chemicznych preparatów i środków do usuwania zmian trądzikowych. Dla zdrowej cery, włosów i paznokci bardzo ważne jest, aby stale uzupełniać braki krzemu w organizmie, którego zdecydowanie mamy za mało. To krzem staje się naturalnym budulcem, który daje efekt nieosiągalny środkami kosmetycznymi. Nie mówię tu, aby całkowicie rezygnować z wizyt u kosmetyczki, ale żeby dać wykazać się naturze.  Przed rozpoczęciem kuracji paznokcie łamały mi się niesamowicie przy każdej okazji. Teraz natomiast efekt jest odwrotny. Twarde, zdrowe paznokcie, piękne włosy, a do tego skończyły się problemy skóry trądzikowej.

Ziemia okrzemkowa czyli Diatomit2Efekt po dwóch tygodniach stosowania kuracji ziemią okrzemkową 

Ogólna poprawa funkcjonowania organizmu.  Przy zapewnieniu organizmowi odpowiedniego poziomu krzemu w organizmie, następuje ogólna poprawa samopoczucia i kondycji organizmu. Ustępują bóle stawowe, bóle kręgosłupa, zwiększa się witalność organizmu. Kuracja ta zalecana jest osobom z problemami skórnymi takimi jak łuszczyca, egzema. Powoduje zmniejszenie artretyzmu, przyspiesza gojenie ran, a w przypadku chorób układu oddechowego poprawia ogólne funkcjonowanie. Zmniejsza dolegliwości związane z alergią, zapobiega powstawaniu nadciśnienia tętniczego, zmniejsza skłonność do zaparć, zmniejsza stany bezsenności, poprawia sprawność seksualną, a także przyśpiesza gojenie złamań.

Jak przyjmować diatomit ???

W zaleceniu na opakowaniu jest, aby rozpocząć od jednej miarki, a następnie zwiększać z każdym tygodniem o jedną miarkę, tak aby w piątym tygodniu rozpocząć pięć miarek dziennie.

Ja jednak ze względu na to, aby przyzwyczaić organizm do kuracji, przez pierwsze dwa tygodnie piłam po pół miarki, a w trzecim tygodniu dopiero zastosowałam jedną pełną miarkę. Mnie kuracja na pewno przedłuży się powyżej pięciu tygodni.

Preparat jest bezsmakowy, w konsystencji przypomina mąkę rozpuszczoną w wodzie. Ja wsypuję miarkę do pół szklanki wody chłodnej, gotowanej. (Może być też woda mineralna niegazowana). Co ważne pijemy ziemię NA CZCZO!!!.

Uwaga! Każdy organizm na wprowadzanie ziemi okrzemkowej reaguje inaczej. U jednych osób są to bóle brzucha, a u innych np. biegunka. Mogą wystąpić również objawy grypopodobne. Dolegliwości te mogą wystąpić na różnych etapach kuracji. Mogą, ale nie muszą. W takich wypadkach należy zmniejszyć wartość dawki do wartości dawki z poprzedniego tygodnia. To znaczy, że jeżeli dolegliwości zaczynają się w trzecim tygodniu, przy trzech miarkach, należy zmniejszyć dawkę do dwóch miarek i kontynuować kurację w dwóch miarkach, aż do ustąpienia dolegliwości. (Na moim opakowaniu jest napisane, aby zmniejszyć dawkę nawet o połowę w przypadku wystąpienia dolegliwości związanych z przekroczeniem zalecanej dziennej dawki).

Ziemia okrzemkowa czyli Diatomit3

Ziemia okrzemkowa czyli Diatomit4Ziemia okrzemkowa w postaci sypkiej. 
Ziemia okrzemkowa czyli Diatomit5Ziemia okrzemkowa w postaci płynnej. 

Ważne jest, aby utrzymać poziom krzemu w organizmie. Aby tego dokonać, należy po zakończonej kuracji pić 1-2 miarek ziemi okrzemkowej dziennie.

Swoją ziemię zakupiłam w sklepie zielarskim w cenie: 12,98 zł/ 250 g. Taka ilość starczy, aż do zakończenie kuracji. Ważne jest, aby kupić ziemię okrzemkową spożywczą.

Skład: Ziemia Okrzemkowa Diatomit FSF – jakość spożywcza, zawiera 89% – 94% amorficznej krzemionki SiO2 i mniej niż 1% krzemu krystalicznego.

Obecnie jestem na czwartym etapie kuracji. Proces przebiega bez problemów. Gorąco zachęcam do podjęcia wyzwania, ponieważ oprócz dbałości o zdrowie, ćwiczymy naszą samodyscyplinę. Jeżeli macie pytania, śmiało zachęcam do ich zadawania.

O mnie


Witam Cię w moim zakręconym świecie, świecie widzianym oczami 30-latki. Blog to moja pasja, którą chcę się z Wami dzielić. Mam nadzieję, że Wam się tu spodoba i zostaniecie ze mną na dłużej.

FACEBOOK

WSPÓŁPRACA
KONTAKT
O BLOGU
O MNIE

Kategorie

Archiwum

Partnerzy