Skip to content
Menu

Po raz pierwszy z marką D.L.A Kosmetyki naturalne spotkałam się na wydarzeniu SeeBlogers w Łodzi w 2019 roku. Po spotkaniu
z przedstawicielami marki dostałam zestaw próbek i bardzo mnie zaciekawiły. Postanowiłam wypróbować pełnowymiarowe. Ten post będzie dotyczył kosmetyków do pielęgnacji włosów z łupieżem i przetłuszczających się, natomiast niebawem ukaże się również wpis
o produktach do pielęgnacji twarzy również marki D.L.A Kosmetyki naturalne.

Szampon dziegciowy do włosów przetłuszczających się i z łupieżem

Opis producenta

Szampon do pielęgnacji włosów z łupieżem: oczyszcza i pielęgnuje skórę głowy i włosy, dzięki naturalnym, łagodnym substancjom myjących m.in. mydlnica, zmniejsza objawy łupież, reguluje wydzielanie sebum,
łagodzi podrażnienie i swędzenie skóry głowy, nawilża skórę głowy i włosy.

Włosy: do każdego rodzaju włosów i skóry głowy z łupieżem lub dużą skłonnością do okresowego jego powstawania, do skóry głowy ze swędzeniem.

Szampon o precyzyjnym i skutecznym działaniu pielęgnującym, dzięki wyjątkowej mieszance ziół. Jeśli masz dość osypujących się łusek ze skóry głowy na twoje ubrania oraz nieustającego swędzenia skóry głowy, to jest idealna kompozycja ziół DLA Ciebie!

Składniki aktywne:

Rozmaryn – to jedna z najstarszych przypraw. Doskonale sprawdzi się w walce z łojotokiem oraz łupieżem. Ogranicza swędzenie skóry głowy. Działa przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybiczo. Reguluje wydzielanie sebum, przez co zmniejsza przetłuszczanie się włosów. Stymuluje prawidłowy wzrost włosów. Zawarte w nim związki poprawiają krążenie krwi w głowie, prowadząc w efekcie do znacznie szybszego wzrostu włosów. Po kuracji rozmarynem włosy są zdrowsze, gładsze i błyszczące.

Mydlnica – to naturalne mydło, wykorzystywane od lat do mycia włosów i prania delikatnych jedwabnych tkanin. Doskonale usuwa zanieczyszczenia, ale nie podrażnia skóry głowy.

Łopian – reguluje wydzielanie łoju oraz odżywia i wzmacnia włosy. Syreniusz pisał w swym Herbarzu, że łopian ”włosy piękne, złote czyni”.

Tatarak – to ta z roślin, która wchodzi w skład wszystkich starych mieszanek ziołowych do pielęgnacji włosów. Nie tylko nadaje włosom puszystości i połysku, ale likwiduje łojotok i łupież. Dodatkowo wzmacnia cebulki włosowe.

Pięciornik gęsi – przede wszystkim zapobiega rozwojowi drożdżaków i łupieżu tłustego. Hamuje rozwój bakterii i grzybów chorobotwórczych. Dodatkowo wzmacnia cebulki włosowe.

Orzech włoski – stosowany w medycynie ludowej do pielęgnacji włosów przetłuszczających się, z łupieżem i wypadających. Nadaje włosom połysk i puszystość.

Dziegieć brzozowy – to naturalny surowiec przeciwłupieżowy. Wykazuje silne działanie przeciwzapalne, przeciwpasożytnicze i przeciwgrzybiczne. Złuszcza zewnętrzne warstwy naskórka, odkaża oraz usuwa nieprzyjemne uczucie swędzenia skóry głowy. Przedłużenie świeżości włosów, dodatkowo reguluje pracę gruczołów łojowych, chroniąc przed nadmiernym wydzielaniem sebum.

Dla wzmocnienie efektu zalecamy stosowanie po myciu Rozmarynowego ziołooctu do włosów z łupieżem.

Moja recenzja

Pierwsze o czym muszę powiedzieć to zapach. Szampon śmierdzi niesamowicie. Po umyciu głowy wszystko doookoła czuć wędzeniem. Ten zapach nie wietrzeje nawet po kilku dniach i użyciu odżywki. Mój mąż mówi, że jest to najlepsza antykoncepcja. Nie jest w stanie strawić zapachu dziegciu. Ja wychodzę z założenia, że „gorzki lek najlepiej leczy”. Poza zapachem szampon naprawdę radzi sobie
z łupieżem. Dzięki niemu zlikwidowałam strupy, które robiły mi się na skórze głowy, a z którymi nie mogłam sobie poradzić. Po szamponie trzeba użyć odżywki, ponieważ bez niej ciężko po szamponie rozczesują się włosy (przynajmniej moje).
Szampon jest wydajny i w przystępnej cenie. Jeżeli tylko wytrzymacie zapach to polecam wypróbować. Ja osobiście go kupię, jak będę miała z mężem dwie sypialnie. Haha! A tak na poważnie to będę go kupowała co jakiś czas. Ja go wybrałam, ponieważ szukałam naturalnej alternatywy dla aptecznych szamponów przeciwłupieżowych.

Skład (INCI): Infusion of , Rosmarinus Officinalis, Juglans Regia Leaf, Saponaria Officinalis Root, Acorus Calamus Rhizome, Arctium Lappa Root, Potentilla Anserina, Decyl Glucoside, Glycerin, Sodium Cocoyl Isethionate, Pinus Sibirica Nut Oil, Betula Alba Oil, Ricinus Communis Seed Oil, Acorus Calamus Rhizome, Helianthus Annus Seed Oil, Litsea Cubeba oil, Abies Sibirica Needle Oil, Benzyl Alcohol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Xanthan Gum, Limonene. *składnik naturalnego olejku eterycznego
Cena: 28,50 zł / 200 g

Ziołoocet – włosomyjka

Opis producenta

Produkt na naturalnym occie jabłkowym. Płukanka do pielęgnacji włosów z łupieżem. Produkt BIO i wegański.

Włosy: do każdego rodzaju włosów i skóry głowy z łupieżem lub dużą skłonnością do okresowego jego powstawania, do skóry głowy ze swędzeniem. zmniejsza objawy łupieżu i niweluje swędzenia, nawilża i reguluje naturalne pH skóry głowy, włosy staja się gładkie i błyszczące, ułatwia rozczesywanie i układanie się włosów.

Składniki aktywne:

Rozmaryn – zalecany w walce z łojotokiem oraz łupieżem. Niweluje swędzenie skóry głowy. Działa przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybiczo. Reguluje wydzielanie sebum przez co zmniejsza przetłuszczanie się włosów

Moja recenzja

Bardzo ciekawy i fajny kosmetyk, a la taka wcierka, Ziołooctem spsikujemy włosy i pozostawiamy na włosach. Pachnie średnio, ale
w przeciwieństwie do zapachu szamponu szybko wietrzeje. Po włosomyjce łatwo rozczesują się włosy.

Skład (INCI): Acetum of Rosmarinus Officinalis, Pine Oil Sylvestris, Limonene, Benzyl Alcohol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid
Cena: 15,50 zł / 100 g

Podsumowanie

Bardzo lubię kosmetyki D.L.A. Uważam, że są naprawdę bardzo skuteczne. Cenowo również są przystępne. Zdecydowanie polecam kosmetyki.

O mnie


Witam Cię w moim zakręconym świecie, świecie widzianym oczami 30-latki. Blog to moja pasja, którą chcę się z Wami dzielić. Mam nadzieję, że Wam się tu spodoba i zostaniecie ze mną na dłużej.

FACEBOOK

WSPÓŁPRACA
KONTAKT
O BLOGU
O MNIE

Kategorie

Archiwum

Partnerzy